Wydzielona strefa do przechowywania ubrań, akcesoriów i różnego rodzaju sprzętów jest z pewnością niezbędną w każdym domu przestrzenią. W zależności od tego, ile masz wolnego miejsca do zagospodarowania, możesz zdecydować się na zamówienie idealnie dopasowanej szafy na wymiar lub zaprojektowanie osobnego pomieszczenia - przestronnej garderoby, która z łatwością pomieści wszystkie rzeczy domowników. 

Komfortowe wyposażenie garderoby i szafy 

Zarówno garderoba, jak i szafa powinny mieć przejrzysty podział na strony, dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkowników i ich wzrostu. Odpowiedni układ przestrzeni w strefie damskiej i męskiej zdecydowanie ułatwi codzienny wybór garderoby i usprawni wspólne użytkowanie pomieszczenia. Różnorodność dostępnego na rynku asortymentu pozwala na dowolne zaaranżowanie wnętrza szafy w taki sposób, aby spełniała ona idealnie potrzeby domowników. W wersji standardowej wyposażamy szafę w klasyczne drążki wieszakowe, półki i szuflady. W przypadku opcji bardziej komfortowej można także zastosować różnego rodzaju akcesoria dodatkowe, które nie tylko będą się elegancko prezentować, ale zdecydowanie ułatwią życie. Mogą to być np. szuflady z przegródkami na biżuterię lub paski, szuflady na buty, specjalne wieszaki na spodnie i paski oraz pantografy, dzięki którym z łatwością ściągniemy wiszące wysoko ubrania. 

Ciekawym dodatkiem, który docenią szczególnie panie są przeszklone półki, na których można pięknie wyeksponować ulubione buty i torebki. Świetnie wygląda również dodatkowe oświetlenie w szafie lub garderobie - oprócz standardowego oświetlenia LED, można zastosować dodatkowo oświetlenie drążków wieszakowych, oświetlić całkowicie tył szafy bądź półki. 

Strefa gospodarcza w szafie lub garderobie

Kwestia przechowywania ubrań, butów i akcesoriów to nie wszystko - warto zastanowić się również nad wydzieleniem strefy gospodarczej, w której wygodnie przechowamy wszelkiego rodzaju sprzęty domowe. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych rozwiązań, dzięki którym odkurzacz, żelazko, deska do prasowania i inne niezbędne sprzęty będą miały swoje specjalnie przygotowane miejsce, a ich użytkowanie będzie proste, jak nigdy! Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie uchwytu na rurę od odkurzacza - pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w szafie i łatwiejsze utrzymanie porządku. Montując wysoką przegrodę w strefie gospodarczej możemy łatwo wydzielić miejsce na deskę do prasowania z płytką półką na żelazko i akcesoria do prasowania. Jeżeli nasza szafa lub garderoba jest niewielkich rozmiarów warto zastosować wysuwaną deskę do prasowania, ukrytą w specjalnej szufladzie.