Styl wnętrzarski boho wyróżnia się przede wszystkim swobodnym podejściem, eklektyzmem oraz naturalnością. Korzenie tego stylu sięgają XIX wieku, a na przestrzeni wieków przejmował on motywy związane z innymi stylami, tworząc barwną, miłą dla oka mieszankę. Obecnie styl boho jest częstą inspiracją podczas urządzania wnętrz, a jego charakterystyczne cechy to między innymi:

- różnorodność - styl boho łączy elementy różnych kultur, często ze sobą sprzecznych - można więc znaleźć tu zarówno meble vintage, jak i nowoczesne dodatki;
- nieład - ten styl lubi przestrzeń pełną różnorodnych detali i elementów. Nie ma tutaj miejsca na uporządkowanie - liczy się spontaniczność i swoboda; 
- naturalne materiały - boho szczególnie ceni sobie materiały naturalne, takie jak drewno, len czy ceramika

Kolory i wzory w stylu boho 


Kolorowe i różnorodne wzory są tym, co wyróżnia styl boho. Zarówno mocne kolorystyczne akcenty, jak również delikatny i matowy efekt możemy uzyskać lakierując płytę MDF na dowolną barwę z wzornika RAL lub NCS. Najważniejsze jest to, żeby kolory zastosowane we wnętrzu w stylu boho były przyjemne dla oka i aby nie tworzyły efektu monotonii. Boho to styl, w którym króluje dowolność - łączenie pozornie nie pasujących do siebie kolorów i wzorów może wydawać się ekstrawaganckie i zbyt odważne, ale taka właśnie jest kwintesencja tego stylu wnętrzarskiego. Egzotyczne, rustykalne wzory i przeszycia, marokańskie ornamenty, krzykliwe tapety - te elementy idealnie sprawdzą się we wnętrzu boho. Wyjątkiem jest styl scandi boho, który łączy styl boho i skandynawski - wyróżnia się bardziej stonowanymi kolorami, zastosowaniem rattanu, dużej ilości roślin, poduszek i dywanów. 

Jak urządzić kuchnię w stylu boho?


Urządzając kuchnię w stylu boho możemy zastosować efektowne drewniane akcenty zarówno w przypadku blatów kuchennych, jak również frontów. Można dostosować dowolny wzór wedle upodobań klienta - np. tak aby wzór przechodził po kolei między szafkami. Aby jeszcze bardziej podkreślić charakter stylu boho, warto zastosować gotowe wzorzyste gałki do szafek, lub użyć w tym celu pomalowanych uchwytów drewnianych, skórzanych lub ze sznurka. W stylu boho nie ma ograniczeń - możesz zastosować obok siebie wyraziste kolory, pstrokate wzory i misternie zdobione dodatki, jak również bardziej delikatne elementy bambusowe, wiklinowe i plecione ze sznurka makramy. Dzięki szerokiej gamie dostępnych na rynku akcesoriów, łatwo w dowolny sposób wyposażyć meble kuchenne tak, aby idealnie odzwierciedlały nasze oczekiwania.