Modern Classic jest aktualnie niezwykle modnym i bardzo często wykorzystywanym w urządzaniu wnętrz trendem. Stanowi on idealne połączenie nienachalnego minimalizmu i ponadczasowej klasyki, dlatego cieszy się popularnością wśród klientów w różnym wieku i o zróżnicowanych potrzebach.

Typowymi dla stylu Modern Classic meblami są meble z frontami frezowanymi w tzw. ramiaku - prostokątnym frezie tworzącym złudzenie ramki. Występują rożne rodzaje ramiaków np. szeroki, wąski, z wypukłym środkiem i wiele innych. Front meblowy typu ramiak można bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb i do ogólnej koncepcji wystroju wnętrza. Co jeszcze znajdziemy w stylu Modern Classic? Stylowe szafy, lustra, sztukaterie i stonowaną kolorystykę.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Meble w stylu klasycznym nie muszą być wykonane z naturalnego drewna, a co za tym idzie – drogie. Można wykonać meble na wymiar z frontami meblowymi z płyty mdf frezowanej, która jest równie efektownym jednak zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. W przypadku blatów – zamiast blatu drewnianego można z powodzeniem zastosować korzystniejsze cenowo rozwiązanie w postaci blatu laminowanego - wyglądem do złudzenia przypomina drewno i występuje w wielu wybarwieniach: dębu, sosny, jesionu, orzecha… Bez obaw, meble stworzone z takich materiałów są trwałe i bez najmniejszego problemu będą spełniać swoją rolę i cieszyć oko domowników przez długie lata.

Meble w stylu Modern Classic można uzupełnić o witryny w szafkach górnych – dzięki temu cała zabudowa nabierze lekkości i w ciekawy sposób zbalansuje zdobienia i frezy w jej dolnej części. W witrynach można zastosować wiele różnorodnych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Fronty witryn mogą zostać wypełnione pełną szybą, ozdobną, skośną kratką lub klasyczną prostą płytą mdf. Dodatkowo można zamontować podświetlenie witryny, co z pewnością doda wnętrzu charakteru i wprowadzi ciepły, przytulny klimat.

Klasyczne meble na wymiar 

Jeżeli styl meblowy Modern Classic to trend, który z chęcią wykorzystacie w swoim domu – warto zainwestować w meble na wymiar. Zamówienie mebli kuchennych lub mebli do salonu u wykwalifikowanego producenta gwarantuje, że zostaną one wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, a każdy element umeblowania zostanie idealnie dopasowany do konkretnego miejsca w domu.