Styl industrialny to popularny obecnie, nowoczesny styl urządzenia wnętrz, który wyróżnia się minimalizmem i wykorzystaniem charakterystycznych, surowych elementów wykończenia. Tego typu styl wnętrzarski stosowany jest przede wszystkim w loftach i w kamienicach – to właśnie tam można osiągnąć najciekawsze i najlepiej prezentujące się efekty. Dzięki dużym pomieszczeniom bez ścianek działowych, z wysokimi sufitami można wprowadzić do wnętrza sporo modnych, industrialnych aranżacji.

Kolory w stylu industrialnym

Wnętrza w stylu industrialnym cechuje wykorzystanie stosunkowo niewielkiej palety barw – szarości, beże i biele w zupełności wystarczą, by stworzyć minimalistyczny i jednocześnie elegancki efekt. Połączenie elementów drewnianych, metalowych i betonowych daje efekt surowego piękna, które podkreślić można odpowiednim, niebanalnym oświetleniem.

Industrialne meble na wymiar

Do pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym pasować będą wykonane na wymiar meble z płyt laminowanych drewnopodobnych lub takich, które kolorem i fakturą przypominają surowe powierzchnie, jak rdzawy metal lub beton. Tego typu materiały połączone z wiszącymi półkami lub metalowym stelażami na stoły idealnie wpiszą się w industrialną stylistykę.

Popularnymi materiałami meblarskimi wykorzystywanymi w meblach industrialnych są płyty laminowane Egger (kolekcja Feelwood) lub Swiss Krono (kolekcja One World)- posiadają one uwydatnioną strukturę usłojenia, dzięki czemu jeszcze mocniej podkreślony jest surowy charakter materiału. Ciekawym, często stosowanym w industrialnych meblach na wymiar zabiegiem jest połączenie drewna z matową płytą w ciemnym odcieniu. W kolekcji PerfectSense Matt firmy Egger można znaleźć wszystkie popularne kolory płyt z powłoką antypalcującą, która pozwala na utrzymanie mebli w nienagannej czystości – taka płyta jest dużo tańsza niż klasyczna płyta mdf lakierowana na mat.

W przypadku blatów meblowych – do mebli w stylu industrialnym doskonale pasować będą blaty z laminatu, który strukturą przypomina surowy beton. Jest to rozwiązanie tańsze od kamienia naturalnego i pozwoli zminimalizować koszty, a jednocześnie umożliwi uzyskanie naprawdę pięknego efektu.