Na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań technologicznych polepszających komfort użytkowania kuchni. Poniżej kilka pomysłów, które sprawią, że codzienne korzystanie z kuchni stanie się dużo prostsze i przyjemniejsze.

Zagospodarowanie przestrzeni w kuchni

Meble kuchenne można wyposażyć w specjalne systemy zastępujące klasyczne szafki, które oferują wiodący producenci wyposażenia kuchennego jak Blum, Peka czy Hettich. Tego typu rozwiązania najczęściej stosowane są w przypadku dolnej zabudowy meblowej. Starając się zagospodarować przestrzeń w narożniku, możemy tam zastosować system narożny wyposażony w obrotnicę o rozstawie od ½ koła do ¾ koła lub zastosować półnarożnik z wysuwanymi półkami na systemie Magic Corner lub Le Mans (tj. nerka).

W przypadku miejsca pod zlewem producenci proponują specjalnie wycięte szuflady, dzięki czemu przestrzeń wypełniona syfonem kuchennym jest w pełni wykorzystana. Jest to idealne miejsce do przechowywania chemii kuchennej.

Przydatne dodatki do mebli kuchennych

Warto wyposażyć meble kuchenne w kosze cargo, które stanowią funkcjonalną przestrzeń na przechowywanie produktów płynnych czy przypraw. Cargo występuje w wersji niskiej i wysokiej, o rożnej szerokości - dzięki czemu łatwo jest je wkomponować w każdą kuchnię.

Proste szafy gospodarcze można zamienić w szafy z wysuwanymi szufladami wewnętrznymi jak Space Tower od Blum.

Zwykły ekspres do kawy lub robot kuchenny można włożyć do wysokiej zabudowy na wyjezdnej półce, która ułatwi nam codzienne korzystanie z tych sprzętów.

Mała ilość blatu roboczego już nie stanowi problemu, ponieważ istnieją wysuwane blaty robocze, które wyraźnie zwiększają przestrzeń użytkową kuchni.

Popularne są także szuflady na systemie elektrycznym, która otwierają się na dotyk tzw. Servo-Drive. System ten można zastosować zarówno w kuchennych szafkach dolnych, jak i górnych.